PYP eğitimlerine “Eylemlerimiz Dünya’nın Doğal Döngüleri ile Bağlantılıdır.” ana fikrinden yola çıkarak Milli Botanik Bahçesini ziyaret eden, Ümitköy kampüsü 1. sınıf öğrencilerimiz; yeşili, doğayı, birçok hayvan ve bitki türünü yakından inceleyerek doğal yaşamın korunmasının önemini kavradılar. Dünya’nın doğal döngüleri sonucunda oluşan sonbahar mevsiminin doğayı ve hayatımızı nasıl etkilediğini yerinde gözlemleyen mini mini birlerimiz; bitkilerin büyümesi, çiçek açması ve meyve vermesi durumları ile ilgili sınıf ortamında öğrendikleri bilgileri gözlemleyerek pekiştirdiler.
![](https://yildizlarokulu.k12.tr/wp-content/uploads/2022/11/2-240x300.png)
![](https://yildizlarokulu.k12.tr/wp-content/uploads/2022/11/3-240x300.png)