Öğretmen Kadrosu

Öğretmen Kadrosu

 • Eğitimci – Yazar, Hüsamettin ve Nesibe Aydın tarafından 1984 yılında kurulan
  ve en büyük zenginliği öğretmenleri olan kurumumuzda; öğretmenlerin işe alımı,
  kariyer planlaması ve mesleki gelişimleri dünya standartlarında yürütülür.
  Kurumumuzda, öğretmenlerimiz uzun yıllar, güvenle ve yüksek motivasyonla
  görev yaparlar.
 • Öğretmenlerimiz, alanlarında kendilerini kanıtlamış, eğitim sektörünün en donanımlı ve güçlü öğretmenleridir.
 • Öğretmenlerimiz, kendilerini mesleğine adamış, sürekli gelişim ilkesini benimsemiş ve öğrencilerinin potansiyeline inanan deneyimli eğitimcilerdir.
 • Ana sınıfı 4 ve 5 yaş gruplarımızın her birinde, 2 öğretmen görev yapmaktadır. Öğretmenlerimizden biri uzman okul öncesi öğretmeni, diğeri okul öncesi öğretmenliğinde deneyimli İngilizce öğretmenidir. Görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi, drama, dans, satranç gibi etkinlikler ise, alanında uzmanlaşmış olan branş öğretmenleri tarafından verilir.
 • Mesleki Gelişim Birimimiz, öğretmenlerimizin alanlarındaki gelişimlerini sürekli takip ederek ara tatil ve seminer dönemlerinde hizmet içi eğitimler planlar ve alanlarıyla ilgili yurt içi ve yurt dışı eğitimlere katılmalarını sağlar. Öğretmenlerimiz, eğitimdeki güncel yaklaşımları takip eder, bilgi ve iletişim teknolojilerini etkin kullanırlar.
 • Alanında en iyi 10 profesör ve doçentten oluşan Bilim Kurulumuz öğretmen eğitimleri, veli ve öğrenci seminerleriyle, kurumumuz için eğitim ve öğretime destek vermektedirler. Bilim Kurulumuz sürekli olarak okullarımızı ziyaret ederek seminerlerin yanı sıra, veli, öğretmen ve öğrenci görüşmeleri de yapmaktadırlar.